Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

II Biesiada z Kulturą za nami !!!

II Biesiada z Kulturą odbyła się w Żychlińskim Domu Kultury 14 kwietnia 2018 roku. Niepewna kwietniowa pogoda była dla nas na szczęście łaskawa, wielu mieszkańców Żychlina zdecydowało się spędzić sobotę z nami i naszymi gośćmi – uczestnikami przeglądu twórczości amatorskich zespołów, duetów i solistów.
Ideą „Biesiady z Kulturą” jest inspirowanie seniorów do szukania nowych form pracy artystycznej i stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku amatorskich zespołów i solistów. W sobotę mogliśmy podziwiać występy 26 wykonawców, zarówno solistów jak i zespołów. Niezmiernie nam miło, że tak wielu wykonawców zaszczyciło nas swoją obecnością na tegorocznym przeglądzie.
Wszyscy zaprezentowali piękne wykonania znanych i lubianych piosenek biesiadnych i ludowych. Występy porwały widzów do tańca oraz zachęciły do śpiewania piosenek wraz z wykonawcami.
Przegląd rozpoczęła Dyrektor ŻDK, Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka. Przywitała wszystkich uczestników przeglądu i przedstawiła jego założenia regulaminowe. II Biesiada z Kulturą rozpoczęła się od występu Zespołu ”Melodia”, działającego w Żychlińskim Domu Kultury, który śpiewająco powitał naszych miłych gości.
W tym roku na naszej scenie wystąpili również młodzi wykonawcy, reprezentujący sekcje Żychlińskiego Domu Kultury – Marcelina Tomaszewska, Mikołaj Pawlik, Piotr Pawłowski oraz pięcioletnia Michalina Śmigielska, która podbiła serca publiczności swoim wykonaniem piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”.
Na przeglądzie pojawiło się wielu wspaniałych wykonawców. Na początku zaprezentowały się Zespół Śpiewaczy Finezja z Kutna, p. Tadeusz Kafarski, grający na harmonijce ustnej, Chór „Melodia” ze Szczawina Kościelnego, Chór „Oporowskie Nutki” oraz soliści reprezentujących gminę Oporów – pan Wiesław Tomaszewski i pani Irena Szymańska. Na naszej scenie wystąpił również zespół „Łanięckie Słowiki” reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Łaniętach. Z gminy Góra Świętej Małgorzaty przyjechały do nas Zespół Śpiewaczy „Małgorzaki” oraz Kapela Ludowa „Witaszewiacy”, a zespół wokalno-instrumentalny „Daszynianki” godnie reprezentował gminę Daszyna. Z Ośrodka Kultury Gminy Kutno w Leszczynku przyjechały do nas Kapela „Okowita” oraz Ludowy Zespół Wokalno – Instrumentalny „Leszczynianki”. Gminę Nowe Ostrowy reprezentował natomiast zespół „Oktawa”, a Zespół Śpiewaczy „Strzelce” i Zespół „Klonowianki” gminę Strzelce – obie te grupy działają pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach. Jako solista wystąpił p. Tadeusz Sobczyk, należący do zespołu „Klonowianki”. Natomiast z gminy Bedlno wystąpili soliści – p. Mieczysław Cichocki, który na co dzień śpiewa z zespołem „Żeroniczanki”, p. Krzysztof Czarnecki, grający na harmonijce ustnej oraz zespół wokalno – instrumentalny „Wesołe Pleckowianki”. W przeglądzie zaprezentowały się również zespoły działające pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie – Zespół Śpiewaczy „Siemienice”, Zespół Wokalny „Kaszewianki” oraz Zespół Śpiewaczy „Krzyżanówek”. Żychliński Dom Kultury reprezentował Zespół Wokalny „Melodia” oraz „Złoty Akord” – chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, gratulujemy wspaniałych występów, życzymy wielu sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnym przeglądzie twórczości seniorów już w listopadzie.

 

 

 

Skip to content