Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018 roku tak jak w wielu miastach w Polsce i poza granicami kraju,  już 26 raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
O godzinie 18.00 spotkaliśmy się w Żychlińskim Domu Kultury, aby podczas finału podziękować wszystkim wolontariuszom, darczyńcom i przyjaciołom Orkiestry.

Pomimo mroźnego dnia wielu mieszkańców odwiedziło Dom Kultury. Spotkanie rozpoczęli Burmistrz Gminy Żychlin, p. Grzegorz Ambroziak i Dyrektor ŻDK, p. Magdalena Rzeźnicka – Modrzejewska w towarzystwie p. Anny Mikołajczyk, szafa sztabu WOŚP w Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie i zaprosili do wspólnego świętowania. Na scenie Żychlińskiego Domu Kultury podczas bloku rodzinnego zaprezentowali się zarówno młodzi, jaki nieco starsi uczestnicy zajęć w Domu Kultury. Jako pierwsi wystąpili Seniorzy z Klubu Seniora Radość – chór „Melodia”z instruktorem, p. Romanem Baranowskim i – gościnnie, p. Mieczysławem Stańczakiem,  a potem swoje umiejętności zaprezentowali tancerze z sekcji Breakdance z instruktorem, p. Kamilem Korzewskim oraz gościnnie wystąpił COLA. Na scenie zaprezentowały się również dzieci z zaprzyjaźnionego z Domem Kultury stowarzyszenia „Skakanka” – choreografię do występu przygotowała p. Ewelina Kornatowska, ale serca widowni skradł występ Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Żychlinie. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie uroczego występu p. dyrektor Ewie Florczak oraz wychowawcom grup. Na zakończenie bloku rodzinnego zaśpiewał chór UTW „Złoty Akord” z instruktorem Witoldem Figurskim.

W tym dniu nie mogło zabraknąć również licytacji gadżetów, w tym również koszulek przekazanych przez CZADOMANA, który wystąpił z krótkim koncertem po zakończeniu licytacji.

Miłym akcentem na zakończenie 26 finału WOŚP było Światełko do Nieba oraz tort dla mieszkańców, ufundowany przez Burmistrza Gminy Żychlin, p. Grzegorza Ambroziaka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ten wieczór spędzili w Żychlińskim Domu Kultury. Serdecznie podziękowania składamy również naszym darczyńcom oraz ludziom dobrej woli: Katarzynie Wujcikowskiej, Czesławowi Majchrzakowi oraz Piotrowi Majewskiemu za okazaną pomoc. W szczególności dziękujemy Strażakom z OSP Żychlin, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej wraz z opiekunem, p. Mateuszem Kućbą, Strażakom z OSP „Emit”, Komisariatowi Policji w Żychlinie.

 

Skip to content