Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wigilia w Żychlińskim Domu Kultury

Wigilia w Żychlińskim Domu Kultury.

Święta Bożego Narodzenia, które zbliżają się wielkimi krokami to czas odpoczynku, zadumy i radosnego oczekiwania. Zaś Wigilia Bożego Narodzenia to dzień, na który czeka się cały rok. Dla nas, pracowników Żychlińskiego Domu Kultury to dzień szczególny – to dzień, który spędzamy w gronie Przyjaciół.

15 grudnia 2017 sala widowiskowa naszego domu kultury wypełniła się gośćmi. Honorowym gościem naszej uroczystości był JE Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele lokalnych władz – Burmistrz Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak

p. Zbigniew Gałązka, Zastępca Burmistrza Gminy Żychlin, p. Elżbieta Tarnowska, Przewodnicząca Rady Gminy, p. Elżbieta Sikora, przedstawicielka Rady Miasta. Było nam niezmiernie miło gościć dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i instytucji – p. Łukasza Antczaka, dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie, p. Piotra Wysockiego, dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 w Żychlinie, p. Jacka Dysierowicza, dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie, p. Ewę Rutkowską, dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie, p. Ewę Florczak, dyrektora Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Żychlinie, p. Elżbietę Woźniak, kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żychlinie, p. Krzysztofa Jakubowskiego, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Żychlinie, p. Annę Wrzesińską, prezesa Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina, p. Błażeja Krupińskiego, prezesa Związku Emerytów i Rencistów w Żychlinie. Było nam szczególnie miło powitać również p. Radosława Jędrzejczyka, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie.

Oczywiście na naszej Wigilii nie mogło zabraknąć instruktorów prowadzących zajęcia w domu kultury – z roku na rok jest nas coraz więcej. Cieszymy się ogromnie, że na naszej uroczystości pojawiło się wielu naszych emerytowanych pracowników, a także liczna grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Klubu Seniora „Radość”, który działa w Żychlińskim Domu Kultury.

Nasza uroczystość rozpoczęła się krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu chóru seniorów „Melodia” pod kierunkiem p. Romana Baranowskiego. Seniorzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój śpiewając kilka tradycyjnych polskich kolęd. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich gości przez dyrektora Żychlińskiego Domu Kultury, p. Magdalenę Modrzejewską – Rzeźnicką rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez instruktorów oraz uczestników zajęć. P. Agnieszka Wichrowska i p. Witold Figurski zaprezentowali publiczności poetycko-muzyczny program zatytułowany „Zabiegane czy błogosławione Święta Bożego Narodzenia?” Proponując taki temat poetyckiego programu chcieliśmy skłonić naszych gości do refleksji nad istotą świąt, nad tym, co naprawdę jest ważne w okresie Bożego Narodzenia. Spektakl chwytał na serce, i jak mówili widzowie, dawał do myślenia. Montaż przygotowali członkowie grupy teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku – p. Wacława Gosławska, p. Maria Łopata, p. Jadwiga Melcher, p. Danuta Kowalska, p. Krystyna Wójcik, p. Stanisława Trzaskowska, p. Ryszard Zimny, p. Stanisław Gajewski i p. Stefan Kacprzak. W przygotowanie części artystycznej zaangażowali się także utalentowani, młodzi wykonawcy – Alicja Ranachowska, uczennica p. Anny Kwiatkowskiej oraz Dominika Wolińska i Kacper Falkowski, uczniowie p. Dawida Wójcika. Serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej młodzieży występu.

Po tych pełnych wzruszeń chwilach, głos zabrał JE ks. Biskup Józef Zawitkowski. Nawiązując do poetyckiego przesłania programu ks. Biskup przypominał o tym, co najważniejsze: o miłości Boga, o potrzebie uważności i otwartości na drugiego człowieka, o dzieleniu się miłością z innymi. Po tych ciepłych i wzruszających życzeniach, ks. Biskup pobłogosławił opłatek, którym mogliśmy się podzielić, zanim zasiedliśmy do świątecznej wieczerzy.

Wszystkim mieszkańcom Żychlina chcielibyśmy życzyć pięknych, pełnych wzruszeń Świąt Bożego Narodzenia, wielu radości i szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.

Serdecznie pozdrawiamy!

 

Skip to content