Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Otwarte Drzwi do Kultury – filmowy dzień w Żychlińskim Domu Kultury!

W poniedziałek 11 grudnia 2017 roku w Żychlińskim Domu Kultury realizowany był projekt „Otwarte Drzwi do Kultury”. Jest to projekt przygotowany przez Fundację Legalna Kultura. „Otwarte Drzwi do Kultury” to pokazy filmowe połączone z warsztatami dla uczniów, nauczycieli i lokalnej społeczności. Projekt ma wymiar edukacyjny, a jego celem jest poszerzenie świadomości i wiedzy na temat korzystania z legalnych zasobów w Internecie, bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń czyhających na internautów, zagadnień ochrony własności intelektualnej, a także edukacji filmowej.

Projekt realizowany jest w formie kina objazdowego, a seansom filmowym towarzyszą warsztaty na temat dostępu do kultury. Fundacja Legalna Kultura prowadzi bogatą i stale rozwijającą się sferę edukacji dostępną na stronie www.legalnakultrua.pl

Projekt „Otwarte Drzwi do Kultury” w założeniu jest projektem
o charakterze wielopokoleniowym, adresowanym do mieszkańców niewielkich polskich miejscowości. W związku z tym zaprosiliśmy do udziału w projekcie uczniów i nauczycieli szkół z terenu miasta i nie tylko. Projekcje filmowe przyciągnęły wielu młodych miłośników kina – gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabowie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 w Żychlinie, Szkoły Podstawowej w Żeronicach, Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie oraz podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie. Obejrzeliśmy wzruszający film „Mały książę” oraz film „Chce się żyć” dotykający trudnej tematyki życia z niepełnosprawnością. Znaleźli się również nauczyciele chętni do udziału w szkoleniu z zakresu prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej, a także mieszkańcy, którzy obejrzeli film „Anatomia zła” w ramach seansu filmowego otwartego dla mieszkańców Żychlina.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w projekcie „Otwarte Drzwi do Kultury”. Jest nam bardzo miło, że tak licznie odpowiedzieliście Państwo na nasze zaproszenie.

Dla pracowników Fundacji Legalna Kultura, którzy spędzili z nami wczorajszy dzień przesyłamy serdecznie podziękowania i pozdrowienia.

Skip to content