Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

IV Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora!

„…bo radość jest w nas!”

              IV Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora w Żychlinie upłynął pod znakiem radosnej i żywiołowej zabawy. 25 listopada 2017 roku od godziny 11.00 naszym ośrodkiem zawładnęli seniorzy, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zechcieli uczestniczyć w IV Przeglądzie ARS 2017. Jest to bardzo istotne wydarzenie w kalendarzu Żychlińskiego Domu Kultury i tym bardziej cieszy nas fakt, że tak wiele amatorskich grup seniorskich zechciało wystąpić na naszej scenie. Występy zarówno grup jak i solistów , ale również licznie zgromadzona tego dnia publiczność, która jak co roku wspólnie bawi się z uczestnikami zawsze są powodem do dumy i zadowolenia z energii i aktywności seniorów.Tego dnia w ŻDK zgromadziło się ponad trzystu seniorów, którzy pielęgnują tradycje ludowe oraz oddziaływują na szersze kręgi społeczne poprzez upowszechnianie właściwych wzorów spędzania wolnego czasu.

Tegoroczny IV Przegląd ARS rozpoczęli tradycyjnie seniorzy tworzący chór „Melodia” z Klubu Seniora „Radość” działającego w  Żychlińskim Domu Kultury. Niespodzianką dla wszystkich uczestników przeglądu był występ dziewczynek z grupy „Rozśpiewani” z ŻDK – Michaliny Gołębiewskiej oraz Marceliny Tomaszewskiej, laureatki nagrody Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie za udział w Festiwalu „Na ludową nutę”.  Na naszej scenie wystąpił Zespół „Finezja” z Kutna z nowym programem, jak zwykle kolorowym  i radosnym. Mieliśmy okazję podziwiać również  wspaniały występ Zespołu „Krzyżanówek”  związany z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Krzyżanowie. Nie zawiodły nas Zespoły Żeroniczanki, Wesołe Pleckowianki, Wojszycanki oraz soliści – p. Bogusława Stępniak, p. Mieczysław Cichocki
i p. Krzysztof Czarnecki – wszyscy działają pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie. Ich 
jak zawsze energetyczne występy przypadły do serca publiczności zgromadzonej na sali. Dąbrowickie Centrum Kultury godnie reprezentował zespół „Dąbrowickie Nutki”.
Z Góry Świętej Małgorzaty przyjechali do nas Kapela Witaszewiacy i zespół wokalno – instrumentalny „Małgorzaki”. Z Grzybowa w gm. Słubice przyjechał do nas zespół „Grzybowianki”. Gminną Bibliotekę Publiczną w Oporowie reprezentował zespół „Oporowskie Nutki” oraz soliści Irena Szymańska i Wiesław Tomaszewski. Gościliśmy również zespoły śpiewacze „Strzelcce” oraz „Klonowianki”, oba związane z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strzelcach. Zespół „Oktawa” godnie reprezentował Świetlicę Środowiskową w Ostrowach Cukrowni. Z gminy Daszyna przyjechał do nas zespół „Daszynianki”, a Gminny Ośrodek Kultury w Łącku reprezentował zespół „Alebabki” działający przy Stowarzyszeniu Koła Gospodyń w Podlasiu. Z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach przyjechał do nas zespół „Młodzi Duchem”, zaś Gminny Ośrodek Kultury w Szczawinie Kościelnym reprezentowali Chór „Melodia” oraz solistka, p. Stanisława Falkowska. W IV Przeglądzie ARS 2017 uczestniczył również chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Złoty Akord” działający w Żychlińskim Domu Kultury oraz grający na harmonijce ustnej solista, p. Tadeusz Kafarski.

Wszystkie występy były udane i pełne pozytywnej energii. Jest nam bardzo miło, że byliście Państwo z nami podczas naszego Przeglądu i serdecznie dziękujemy za ten piękny, kolorowy i rozśpiewany dzień. Życzymy wszystkim wykonawcom wielu sukcesów i satysfakcji ze śpiewania i  muzykowania. Życzymy, by nie zabrakło Wam radości i energii, którą dzielicie się z nami podczas występów. Pozdrawiamy Państwa bardzo serdecznie i … do następnego spotkania!

Skip to content