Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

27 października 2017 wybrzmiało uroczyste „Gaudeamus!”, ochoczo i z radością zaśpiewane przez chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie. Z wielką przyjemnością spotkaliśmy się z naszymi wspaniałymi Seniorami w Żychlińskim Domu Kultury na inauguracji kolejnego, już siódmego roku akademickiego. Naszą skromną uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście – pan Grzegorz Ambroziak, Burmistrz Gminy Żychlin, pan Tomasz Rapsiewicz, Dyrektor Zespołu Szkół w Żychlinie oraz pani Anna Wrzesińska, Prezes Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina. Pojawili się także niektórzy z instruktorów prowadzący zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku – pani Jadwiga Wilińska, Stanisława Puchalska, Renata Dziuba, Witold Figurski oraz nasz gość specjalny, ksiądz dr Mariusz Szmajdziński, który w bieżącym roku akademickim prowadził będzie dla seniorów lektorat języka greckiego połączony z wykładami na temat historii starożytnej. 

Pani Dyrektor ŻDK, Magdalena Modrzejewska – Rzeźnicka witając słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku podkreślała, jak ważną rolę odgrywają Seniorzy w życiu społeczności lokalnej. „Jest to dla nas powód od wielkiej radości, że chcecie Państwo być tutaj i wspólnie z nami tworzyć rodzinę Żychlińskiego Domu Kultury” – mówiła pani Dyrektor, a pan Burmistrz, Grzegorz Ambroziak gratulował Seniorom energii, pasji oraz zaangażowania i życzył satysfakcji z zajęć.
Po części oficjalnej ksiądz dr M. Szmajdziński wygłosił bardzo ciekawy i inspirujący wykład inauguracyjny pt. : „Smakołyki biblijne”. Uzupełnieniem wykładu była degustacja potraw inspirowanych biblijnymi recepturami. Kolejnym punktem spotkania były sprawy organizacyjne – omówienie tygodniowego planu zajęć dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie.
Mamy nadzieję, że będzie to ciekawy i satysfakcjonujący rok – wszystkim Seniorom życzymy wiele radości, zapału do nauki, pozytywnej energii i satysfakcji!

Skip to content